Ödeme, Teslimat ve İade Politikası

Ödeme, Geri Ödeme ve İade

Her türlü banka kartınız veya kredi kartınız ile online tek ödeme ya da İyzico online taksit imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Ödeme Takibi

1. Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir.

2. Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyit edilmektedir.

3. Belirtilen e-posta adresinde herhangi bir hata durumunda e-posta aracılığıyla teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır. Bu sebeple geçerli bir mail adresi paylaşmalısınız.

4. Dijital içeriklerin e-posta aracılığıyla teslimatının gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar banka ve kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya ve ödeme altyapısını kullandığımız kuruluşuna karşı da sorumluluğumuz söz konusudur.

Teslimat ve İade Politikası

1. İngilizce Marketi’ndeki tüm içerikler dijitaldir. Fiziksel ürünümüz bulunmamaktadır. Satın aldığınız ürünler ile ilgili size bir fiziki ürün gönderilmeyecek, kargo yapılmayacaktır.

2. İngilizceMarketi.com satış platformu üzerinden satın aldığınız ürün/ürünleriniz satın alma esnasında paylaşmış olduğunuz e-mail adresinize teslim edilecektir. Ürün/ürünleriniz çevrimiçi ürünler olup size iletilen indirme linki ile direkt olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ya da üyelik bilgilerinizle İngilizce Marketi platformuna giriş yaparak hesabınızdan da indirme bağlantılarına ulaşabilirsiniz. 

3. Üyelerimiz satın almış oldukları dijital ürün için sitedeki açıklamaları okumuş, gerek duydukları takdirde e-posta veya Whatsapp destek hattı yoluyla İngilizceMarketi.com satış platformu ile iletişim kurmuş, sistemi ve programı anlamış, beğenmiş ve bilinçli olarak satın almış kabul edilecektir. Bu itibarla dijital ürünler, banka kartı veya kredi kartı ile sitemizdeki güvenli ortak ödeme sayfası kullanılarak satın alınmış olsun ücret iadesi söz konusu olmamaktadır.

4. Üyelerin, İngilizceMarketi.com satış platformu üyelik sözleşmesinin herhangi bir maddesine aykırı hareket etmesi halinde banka kartı veya kredi kartı ile sitemizdeki güvenli ortak ödeme sayfası kullanılarak dijital içerik ücretini ödemiş dahi olsa bir üyenin üyeliğini durdurabilir veya iptal edebilir. Bu sebeple durdurulan bir hizmetten dolayı ücret iadesi söz konusu değildir.

5. Satın almış olduğunuz ürünlere istinaden “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler”e konu olan elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye (alıcıya) anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin iade işlemi yapılamamaktadır.

Lütfen Dikkat Ediniz!

1. Satın aldığını dijital içerik teknik açıdan hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı 3 (üç) iş günü içerisinde Whatsapp destek hattımız ile irtibata geçin ve durumu info@ingilizcemarketi.com mail adresine görsel kanıtlar ile bildiriniz.

2. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde satın aldığınız dijital içerik siparişiniz ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda sorunun giderilmesini sağlayacağız.

3. Bu e-posta içinde karşılaştığınız sorunu görseller ile destekleyerek kısaca açıklarsanız siparişiniz ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.

CAYMA KOŞULLARI

GENEL:

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Satın Alınan Ürün Bedeli Ödenmezse:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

Kredi Kartının Yetkisiz Kullanımı ile Yapılan Alışverişler:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse bu durumdan İngilizceMarketi.com satış platformu sorumlu olmayacaktır.

Cayma Hakkı Süresi ve Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler:

1. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ya da elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin ( Alıcının ) onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

2. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

3. Aşağıdaki mesafeli sözleşmeler yönetmeliği gereğince; cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler:

Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

Alıcının Cayma Hakkı Bildirimi Yapılacak Satıcı İletişim Bilgileri:

ŞİRKET ADI/ÜNVANI: Aziz Ahmedov – İngilizce Marketi
ADRES: Kocaeli/Türkiye
E-POSTA: info@ingilizcemarketi.com