Oyunlaştırma & Web 2.0 Araçları | Creator Experience Webinar 1

İngilizce Öğretmeni ve Dijital İçerik Üreticisi Helen Özer’in “Oyunlaştırma & Web 2.0 Araçları” başlıklı webinarı, oyunlaştırma ve web 2.0 araçlarının hem yüz yüze hem de çevrimiçi öğretim ortamlarında öğretmenler ve öğrenciler tarafından kullanımına odaklanıyor. Sunum aynı zamanda Dünya Kadınlar Günü şerefine Türkiye’deki ve dünyadaki kadın öğretmenlere adanmıştır.

webinar kaydını izle

Helen Özer’in Önerdiği Web 2.0 Araçları

1. EPIC PEN FOR SCREEN ANNOTATION: akıllı tahta ya da projektör üzerinde kullanılabilen bir araçtır ve öğrenci çalışmalarına açıklama eklemek ve seçici ekran görüntüleri almak için kullanılır.

2. AD GUARD AD BLOCKER: internet tarayıcısında reklamları engelleyen bir yazılımdır ve kullanıcıların daha hızlı ve daha güvenli bir çevrimiçi deneyim yaşamasına olanak sağlar.

3. CUSTOM CURSOR: Google Chrome tarayıcısında kullanılan bir uzantıdır ve tarayıcının varsayılan imleci yerine kullanıcının tercih ettiği özelleştirilmiş bir imleç sağlar.

4. WORD ART: metinleri ve kelime gruplarını çeşitli şekillerde ve stillerde görsel olarak tasarlamak için kullanılan bir web tabanlı araçtır.

5. CHATGPT: OpenAI tarafından eğitilmiş bir dil modeli olup, kullanıcıların sorularına doğal dil işleme yöntemleri kullanarak cevap veren bir yapay zeka sistemidir.

6. GOOGLE IMAGES: kullanıcıların anahtar kelimeler aracılığıyla internet üzerindeki resimleri aramasına ve keşfetmesine olanak tanıyan bir Google hizmetidir.

7. CANVA: kullanıcıların görsel içerikler oluşturabildiği, web tabanlı bir tasarım aracıdır.

8. WORDWALL: eğitimcilerin öğrencileri için interaktif etkinlikler oluşturabilecekleri, öğrenme materyalleri ve araçları sunan bir eğitim platformudur.

9. GENIALLY: kullanıcılara interaktif sunumlar, animasyonlar, oyunlar, videolar, afişler ve infografikler gibi görsel içerikler oluşturma imkanı sunan bir online tasarım aracıdır.

10. BAMBOOZLE: eğitmenlerin, öğrenciler için özelleştirilmiş interaktif sınavlar, bulmacalar ve quizler oluşturmasına olanak tanıyan bir çevrimiçi araçtır.

11. LEARNING APPS: öğretmenlerin ve eğitimcilerin, interaktif öğrenme materyalleri oluşturup paylaşabilecekleri bir platformdur ve farklı öğrenme stillerine hitap eden çeşitli interaktif uygulamalar sunar.

12. KAHOOT: öğretmenlerin ve öğrencilerin interaktif quizler, anketler ve tartışmalar oluşturarak öğrenmeyi eğlenceli hale getirebilecekleri bir platformdur.

13. ABCYA: K-5 (ilkokul) öğrencileri için çeşitli eğitici oyun ve aktiviteler sunan bir öğrenme platformudur.

14. PBSKIDS: çocukların öğrenmelerini ve keşfetmelerini teşvik etmek için tasarlanmış bir eğitim sitesidir ve oyunlar, videolar, etkinlikler ve diğer eğitim materyalleri sunar.

15. TOYHEATER: eğitim amaçlı interaktif oyunlar, araçlar ve aktiviteler sunan bir web sitesidir.

16. QUIZIZZ: öğretmenlerin veya eğitimcilerin öğrenciler için özelleştirilebilir sınavlar, anketler ve öğrenme materyalleri oluşturabildiği ve öğrencilerin kendi hızlarında ve kendi cihazlarından katılabildiği bir eğitim platformudur.

17. QRCODE MONKEY: kullanıcıların anında özelleştirilebilir QR kodları oluşturmalarına olanak tanıyan bir çevrimiçi araçtır.

18. LIVEWORKSHEETS: öğretmenlerin çevrimiçi çalışma sayfaları, interaktif etkinlikler, bulmacalar ve testler oluşturabilecekleri bir platformdur ve öğrencilerin çevrimiçi olarak bu etkinlikleri tamamlamalarına olanak tanır.

19. WHEEL OF NAMES: öğretmenlerin veya organizatörlerin sınıf aktiviteleri, yarışmalar, ödüller veya rastgele öğrenci seçimleri için kullanabilecekleri ücretsiz bir online araçtır.

20. CLASSROOM TIMER: öğretmenlerin ve eğitimcilerin sınıf saatleri, sınav zamanlayıcıları, mola zamanlayıcıları ve diğer öğrenme etkinlikleri için kullanabilecekleri çeşitli çevrimiçi zamanlayıcılar ve araçlar sunan bir web sitesidir.

Webinar sunum doyasını aşağıdaki butonu tıklayarak indirebilirsiniz

Helen Teacher Vitrinine Göz At

Related Articles

Canva’da Dijital İçerik Tasarlama | Creator Experience Webinar 2

İngilizce Öğretmeni ve Dijital İçerik Üreticisi Arzu Mengüç’ün “Canva’da Dijital İçerik Tasarlama” başlıklı webinarı, Canva adlı bir grafik ve görsel tasarım aracını kullanarak nasıl ücretsiz içerik üretilebileceğimiz konusuna odaklanmaktadır. Canva, ücretsiz bir grafik tasarım aracıdır ve dünya genelinde 100 milyon aktif kullanıcısı vardır. Öğretmenler de bu aracı kullanarak dijital eğitim içeriği oluşturabilir ve diğer öğretmenlerle paylaşabilirler.

Responses

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir